Projekty dla Aptek

Odkryj systemy wyposażenia ICAS przeznaczone dla współczesnych aptek. Wyjątkowo elastyczne rozwiązania dla projektów wysokiej jakości.

WYBÓR NAJLEPSZYCH MATERIAŁÓW I DESIGN MADE IN ITALY ZWIĘKSZYMY WARTOŚĆ APTEKI, KTÓRĄ CHCESZ STWORZYĆ

Rozwiązania meblowe i systemy szuflad Icas zostały zaprojektowane tak, aby spełnić wszystkie potrzeby logistyczne i związane z magazynowaniem produktów w punktach sprzedaży.
Elastyczność i modułowość naszych rozwiązań ułatwia i wzbogaca każdy projekt dla apteki

Oprócz funkcjonalności, produkty Icas wyróżniają się estetycznym wzornictwem made in Italy oraz wzbudzającymi emocje powierzchniami wykonanymi z drewna, aluminium, szkła, stali lub polimeru. Nawet akcesoria, stopki i wsporniki półek stają się swoistym uzupełnieniem umeblowania nadającym stworzonym przestrzeniom niepowtarzalny i ekskluzywny charakter.

Odkryj również nasz serwis apteczne meble

ICAS, Projekty dla Aptek MADE IN ITALY

Dla tych, którzy projektują i wyposażają punkty sprzedaży
ICAS jest idealnym partnerem w udoskonalaniu pomysłów, nawet tych najodważniejszych.
Dowiedz się więcej lub o poproś o wycenę

Odkryj jakość i funkcjonalność naszych rozwiązań

PROJEKTY DLA APTEK. WYBÓR MATERIAŁÓW I EKSKLUZYWNOŚĆ. ZWIĘKSZYMY WARTOŚĆ APTEKI, KTÓRĄ CHCESZ STWORZYĆ

Propozycje Icas są opracowane z myślą o zaspokojeniu wszystkich potrzeb logistycznych i związanych z przechowywaniem produktów łańcucha dostaw w sklepach i specjalistycznych punktach sprzedaży detalicznej. Szuflady i systemy wyposażenia ekspozycyjnego zostały zaprojektowane tak, aby „odciążyć” osoby stojące za ladą od ciągłej wymiany lub słabej widoczności eksponowanych towarów. Począwszy od nienagannej podstawy funkcjonalnej, produkty Icas oferują znacznie więcej. Dbałość o estetykę, studium kształtu i emocje związane z okładziną, która może być wykonana z różnych materiałów. Nawet akcesoria, nóżki, wsporniki półek, zostały zaprojektowane tak, aby nadać profesjonalnym i komercyjnym pomieszczeniom niepowtarzalny i nowoczesny charakter.

PROJEKTY DLA APTEK: KILKA KWESTII, O KTÓRYCH TRZEBA PAMIĘTAĆ

Powszechnie wiadomo, że apteki to nie tylko miejsca, w których kupuje się leki. W rzeczywistości można w nich uzyskać różnego rodzaju porady (zdrowotne, kosmetyczne, żywieniowe itp.) oraz zakupić produkty parafarmaceutyczne, do pielęgnacji ciała i zabiegów kosmetycznych. Pod tym względem projekt apteki jest niezwykle ważny. W odróżnieniu od zwykłych lokali komercyjnych, apteki wymagają szczególnego rozplanowania. Przy projektowaniu należy uwzględnić metraż umożliwiający uzyskanie dużej powierzchni sprzedażowej oraz zaplecza, gdzie będzie mieściło się laboratorium i magazyn. Tego typu konfiguracja przestrzeni powinna być już obecna lub należy ją specjalnie stworzyć. W projekcie poza dostępną przestrzenią należy uwzględnić wymagania architektoniczne oraz wszelkie aspekty związane z marketingiem. Nie należy zapominać o tym, by rozmieszczenie pomieszczeń zachęcało klientów do zakupu.

PROJEKTY DLA APTEK: MAGAZYN I PRZECHOWYWANIE LEKÓW

Zasadniczym punktem w przypadku projektowaniu aptek z pewnością jest magazyn. Jego wielkość okazuje się być wyjątkowo istotna, zarówno z logistycznego, jak i handlowego punktu widzenia. Szczególne cechy, które należy uwzględnić to:
• Temperatura i wentylacja. Lepiej wybrać pomieszczenie z oknem gwarantującym wymianę powietrza, zarówno dla dobra produktów, jak i pracującego wewnątrz personelu. Temperatura nigdy nie powinna być zbyt wysoka, w przeciwnym razie może dojść do zepsucia się leków. Ponadto zaleca się stosowanie elementów wykończeniowych chroniących przed wilgocią.
• Łatwo zmywalne pokrycia ścian i podłóg, umożliwiające uniknięcie pozostawania plam na skutek rozbicia opakowania.
• Bezpośrednie wyjście z magazynu na zewnątrz w celu ułatwienia załadunku i rozładunku towaru.

PROJEKTY DLA APTEK: LABORATORIUM GALENOWE

Chociaż większość klientów nie wie o jej istnieniu, liczne apteki wyposażone są w pomieszczeniu, w którym przygotowywane są leki na zamówienie klienta. Izba recepturowa umożliwia dwa rodzaje produkcji: w warunkach sterylnych oraz niesterylnych. W przypadku produkcji sterylnej większą uwagę poświęca się sposobom obchodzenia się z produktami. W takiej sytuacji pomieszczenie powinno być oddzielone od pozostałych, a dostęp do niego powinien być możliwy wyłącznie w sterylnej odzieży. Produkcja w pomieszczeniach niesterylnych nie musi być oddzielona od sterylnej, ale i w tym pomieszczeniu powinna znajdować się umywalka na pedał nożny oraz system zasysania pyłów powstających podczas pracy.

Projektowanie aptek: szatnie i toalety

Podczas projektowania aptek należy uwzględnić pomieszczenia socjalne takie jak szatnie i toalety, które powinny być dostatecznie przestronne, aby sprostać wymaganiom wszystkich pracowników. Toalety powinny być osobne dla kobiet i mężczyzn, a ich wielkość proporcjonalna do liczby pracowników. Przed toaletą powinno znajdować się pomieszczenie z umywalką, oknem i wentylacją mechaniczną gwarantującą dopływ powietrza. Szatnia powinna być na tyle duża, by jednocześnie mogły w niej przebywać co najmniej dwie osoby. Szafki i schowki powinny umożliwiać oddzielenie ubrań od fartuchów roboczych.
Chcesz uzyskać więcej informacji lub wycenę?

Wypełnij poniższy formularz

*Pola oznaczone * są obowiązkowe.
Co chciałbyś otrzymać?*
Które z naszych produktów interesują Cię najbardziej?*
Nome*
Indirizzo*
Zgoda*
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.