Projekty dla Aptek

Odkryj systemy wyposażenia ICAS przeznaczone dla współczesnych aptek. Wyjątkowo elastyczne rozwiązania dla projektów wysokiej jakości

WYBÓR NAJLEPSZYCH MATERIAŁÓW I DESIGN MADE IN ITALY ZWIĘKSZYMY WARTOŚĆ APTEKI, KTÓRĄ CHCESZ STWORZYĆ

Rozwiązania meblowe i systemy szuflad Icas zostały zaprojektowane tak, aby spełnić wszystkie potrzeby logistyczne i związane z magazynowaniem produktów w punktach sprzedaży.
Elastyczność i modułowość naszych rozwiązań ułatwia i wzbogaca każdy projekt dla apteki

Oprócz funkcjonalności, produkty Icas wyróżniają się estetycznym wzornictwem made in Italy oraz wzbudzającymi emocje powierzchniami wykonanymi z drewna, aluminium, szkła, stali lub polimeru. Nawet akcesoria, stopki i wsporniki półek stają się swoistym uzupełnieniem umeblowania nadającym stworzonym przestrzeniom niepowtarzalny i ekskluzywny charakter.

Odkryj również nasz serwis apteczne meble

ICAS, SYSTEMY SZUFLAD MADE IN ITALY

Dla tych, którzy projektują i wyposażają punkty sprzedaży
ICAS jest idealnym partnerem w udoskonalaniu pomysłów, nawet tych najodważniejszych.
Dowiedz się więcej lub o poproś o wycenę

Odkryj jakość i funkcjonalność naszych rozwiązań

Projektowanie aptek: o czym trzeba pamiętać?

Jak powszechnie wiadomo, apteki to nie tylko miejsce, w którym kupuje się lekarstwa. W rzeczywistości można w nich uzyskać porady wszelkiego typu (zdrowotne, kosmetyczne, żywieniowe itp.) oraz zakupić produkty parafarmaceutyczne, do pielęgnacji ciała i zabiegów kosmetycznych. Z tego punktu widzenia projekt apteki jest niezwykle ważny. W odróżnieniu od zwykłych lokali komercyjnych apteki wymagają szczególnego rozplanowania. Przy projektowaniu należy uwzględnić metraż umożliwiający uzyskanie dużej powierzchni sprzedażowej oraz zaplecza, gdzie będzie mieściło się laboratorium i magazyn. Tego typu konfiguracja przestrzeni powinna być już obecna lub należy ją specjalnie stworzyć. W projekcie poza dostępną przestrzenią należy uwzględnić wymagania architektoniczne oraz wszelkie aspekty związane z marketingiem. Nie należy zapominać o tym, by rozmieszczenie pomieszczeń zachęcało klientów do zakupu.

Projektowanie aptek: magazyn i przechowywanie leków

Zasadniczym punktem w przypadku projektowaniu apteki z pewnością jest magazyn. Jego wielkość okazuje się być wyjątkowo istotna, zarówno z logistycznego, jak i handlowego punktu widzenia. Szczególne cechy, które należy uwzględnić to:
• temperatura i wentylacja. Lepiej wybrać pomieszczenie z oknem gwarantujące wymianę powietrza, zarówno dla dobra produktów, jak i pracującego wewnątrz personelu. Temperatura nigdy nie powinna być zbyt wysoka, w przeciwnym razie może dojść do zepsucia się leków. Ponadto zaleca się stosowanie elementów wykończeniowych chroniących przed wilgocią.

• łatwo zmywalne pokrycia ścian i podłóg, umożliwiające uniknięcie pozostawania plam na skutek rozbicia opakowania.

• bezpośrednie wyjście z magazynu na zewnątrz w celu ułatwienia załadunku i rozładunku towaru.

Projektowanie aptek: izba recepturowa

Chociaż większość klientów nie wie o jej istnieniu, liczne apteki wyposażone są w pomieszczeniu, w którym przygotowywane są leki na zamówienie klienta. Izba recepturowa umożliwia dwa rodzaje produkcji: w warunkach sterylnych oraz niesterylnych. W przypadku produkcji sterylnej większą uwagę poświęca się sposobom obchodzenia się z produktami. W takiej sytuacji pomieszczenie powinno być oddzielone od pozostałych, a dostęp do niego powinien być możliwy wyłącznie w sterylnej odzieży. Produkcja w pomieszczeniach niesterylnych nie musi być oddzielona od sterylnej, ale i w tym pomieszczeniu powinna znajdować się umywalka na pedał nożny oraz system zasysania pyłów powstających podczas pracy.

Projektowanie aptek: szatnie i toalety

Podczas projektowania aptek należy uwzględnić pomieszczenia socjalne takie jak szatnie i toalety, które powinny być dostatecznie przestronne, aby sprostać wymaganiom wszystkich pracowników. Toalety powinny być osobne dla kobiet i mężczyzn, a ich wielkość proporcjonalna do liczby pracowników. Przed toaletą powinno znajdować się pomieszczenie z umywalką, oknem i wentylacją mechaniczną gwarantującą dopływ powietrza. Szatnia powinna być na tyle duża, by jednocześnie mogły w niej przebywać co najmniej dwie osoby. Szafki i schowki powinny umożliwiać oddzielenie ubrań od fartuchów roboczych.
POZNAJ NASZE ROZWIĄZANIA DLA SYSTEMÓW SZUFLAD DO APTEK

*Pola oznaczone * są obowiązkowe.